• +90 212 577 00 34
  • info@adrenalinadv.com
  • Litros Yolu 2.Matbaacılar Sitesi 2NB21, Topkapı Zeytinburnu İstanbul

Fantazi Mukavva Kutu Nedir?

Fantazi Mukavva Kutu Nedir?

Birinci sınıf kaliteli kâğıt veya deri kaplama malzemeleri kullanılarak, kaliteli bir mukavva üzerine sıvama tekniği kullanılarak, hava ve boşluk oluşmasına müsaade etmeden yapıştırılan kutulara sıvama kutu ya da bir başka deyişle fantazi kutu denir.

Sıvama karton kutular dayanıklılık açısından sert ve toktur. Birinci sınıf mukavva kullanılarak sıvanan kutular farklı mukavva kalınlıklarında üretilebilir. Sıvama kutular kuyumculuk sektöründe çoğunlukla silindir, kare ve dikdörtgen şekillerde üretilmektedir. Büyük bir kısmı el işçiliği ile yapılan sıvama kutular, el işçiliğine yardımcı olmak suretiyle entegre olan otomatik sıvama makineleri sayesinde üretim kapasitesi belli oranda artmıştır. Son yıllarda kuyumculuk sektöründe kullanılan sıvama kutularının; kaliteli, şık ve göze hitap eden tasarımları ile kullanım talebi artmıştır. Hem maliyet açısından hem görsel kalite ve sunum açısından, hem de baskıya uyumlu yapısından dolayı müşterilerin tercih ettiği ürün grubu olmuştur. İçlerine kadifeli sünger ya da ped ile arzu edilen takılar rahatlıkla sergilenir. Süngerler de tıpkı mukavvada olduğu gibi kalınlık ve kalite açısından farklılık gösterebilir. Siyah kadife kumaş ile lamine edilmiş sert sünger kullanımı kuyumculuk sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Sektörde kullanılan başlıca sıvama kutu modelleri şunlardır: Kutu kapak (iki katlı), mıknatıslı, kurdeleli, üç katlı ve üstü süngerli fantazi mukavva kutular.

Hazır Fantazi Kutu modelleri dışında özel tasarım Fantezi Mukavva Kutu imalatıda yapılmaktadır. İhtiyacınıza yönelik özel tasarımla fantezi mukavva kutular, numune üretimi ile onay aşamasına girip müşteri onayından sonra üretime geçilmektedir. Numune fantezi kutu üretimi yapıldıktan sonra, hem kullanılan malzemeler ve kutunun tasarım hataları olup olmadığı gözlenmekte hemde fiyatlandırma ve maliyet hesapları çok daha sağlıklı olarak yapılmaktadır.